İş için Gidenler Anlatıyor

Vietnam' da gece gezmeleri


Utkan Uluçay / Mayıs 11, 2021 / 270 Görüntüleme / 0 Yorum

Saygon'un İstiklal Caddesi

 

Saygon - Opera Binası

Hep müze gezecek değiliz ya diyerek biraz da geceleri neler yapabileceğinize dair ipuçları vermek istedim. Başlayalım...

Saygon'un istiklal caddesi, District 1 icinde, otellere ve turistik yerlere yakın, ışıklı su gösterisi her gece var, kimi zaman canlı müzik konsere rastlanılabiliyor.

Caddeye yakın yerde Opera Binası var, burada da şanslıysanız bina merdivenlerinin üzerinde ücretsiz kısa gösteriler yapılıyor.

Bitexco Sky Deck

 

Notre Dame Katedrali

Saygonun en yüksek binası Bitexco Sky Deck, 40 küsür kat yukarı çıkıp panoramik şehir manzarası izleyebiliyorsunuz.

Motorunu ve sevgilisini kapan Notre Dame Katedralinin önündeki meydana geliyor, motorun üzerinde otururken bir şeyler yiyip içiyor, sohbet ediyor, takılıyor. Aydınlık, rahat ve cıvıl cıvıl bir ortam var. İlgilenenler için hemen yan tarafında kitap-cafe dolu okuma sokağı var.

Hard Rock Cafe hatırası

Benim favorim Hard Rock Cafe! 6 TL'ye Heineken bira içip, cayır cayır showuyla Vietnam tarzı canlı rock müzik dinliyorsunuz. Yerlisi yabancısı, genci yaşlısı bir arada. Çok iyi.. Her yerde gördüğüm Budha köşelerinin en "Rock'N Budha" olanı burada!

Hard Rock Cafe - "Rock'N Budha" konseri

 

Vuvuzela Beer Club

 

Vuvuzela Beer Club - tuvalet

 

Vuvuzela Beer Club - eğlenceli tabelalar

Vuvuzela Beer Club eğlenceli bir yer, tuvalet düzenlemesine bayıldım, müşterilerin üzerine işiyormuş gibi bir his veriyor, güldürüyor :)) Etraftaki tabelalar da eğlenceli, pahalı ama rafine bir havası var.

Korean Barbeque Restaurant - Taştan Ocak

 

Korean Barbeque Restaurant - Mezeler

 Korean Barbeque Restaurantlar da cok havalı, her masa aslında ocak başı olarak düzenlenmiş. Taştan ocak, köz getiriyor, davlumbazı var. Et avcarlanmış olarak servis ediliyor, beraberinde türlü çeşit meze geliyor. Bıçak yerine makas, çatal yerine chop stick kullanılıyor. Keyifli bir deneyim!

Saloon Seventeen binası

 

Saloon Seventeen'da bir Konser

Saygon'un Teksası Saloon Seventeen hakikaten western tarz bir yer. Seksi kızlar, mini şortlar, sivri burunlu yuksek kovboy çizmeleri, tabanca yerine adisyon koydukları kemerler, derin göğüss dekolteleri, gürültülü canlı rock - pop muzik... Yabancı ağırlıklı, pahalı, pole show gibi sürprizleri de var.

Vien Sokağı

Bui Vien Sokağı tüm sırt çantalı çulsuz turistlerin uğrağı, karmakarışık bir yer. Masajdan yemeğe, bardan discoya, marketten pastaneye varıncaya kadar her şey, herkes var. Ateş yutanlar, seyyar satıcılar, dilenciler, zamparalar, kolay kızlar, aklınıza gelen her şey... Sahiden cıvıl cıvıl.. Crab Spring Roll denedim, şahaneydi.
 

Pasteur Street Brewery Co Ltd - Tester Tray

 

Pasteur Street Brewery Co Ltd - Servis Bölümü

Pasteur Street Brewery Co Ltd orjinal bir yer, 12 çeşit aromalı biradan 6 adedini seçiyorsunuz, tester tray hazırlayıp getiriyor. 175 ml küçük kadehler gözünüzü aldatmasın, 6 tane içince 1 litreyi götürüyorsunuz. Üstelik alıştığınız biranın %4 alkolü bunun yanında çoook hafif kalır, bunlar kabaca %15 alkollü. Sarhoş ediyor haberiniz olsun! Üstüne scooter'ınızla yağmurlu Saygon gece trafiğinde 20 dakika seyahat edince cin gibi oluyorsunuz :)

Two Beer Or Not Two Beer

Two Beer Or Not Two Beer canlı müzikli, gürültülü bir yer. Herkes ayakta, bir kaç grup peşpeşe sahne alıyor, kimi zaman İngilizce kimi zaman Vietnamca ama hep Rock muzik yapıyorlar. Gruba değecek kadar yakın duruluyor, tıkış tepiş, azcık gayret etsem davulu beraber calacaktık... Yabancı az olunca sık sık Vietnamca "Ay Bay Yoooo!" bagrışlarıyla hep birlikte kadeh kaldırıyorlar.

Daha fazlası için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz :) 

http://daha-iyisini-yapabilirmiyiz.blogspot.com/2017/08/istanbul-taksileri-icin-alternatif.html 

http://daha-iyisini-yapabilirmiyiz.blogspot.com/2017/08/vietnam-otobus-yolculugu.html 

http://daha-iyisini-yapabilirmiyiz.blogspot.com/2017/08/vietnam-3d-artinus-art-museum.html 

http://daha-iyisini-yapabilirmiyiz.blogspot.com/2017/07/vietnam-kaodaizm.html 

http://daha-iyisini-yapabilirmiyiz.blogspot.com/2017/07/vietnamda-muzelerin-cagristirdiklari.html 

http://daha-iyisini-yapabilirmiyiz.blogspot.com/2017/05/vietnam-yerel-hayat.html 

http://daha-iyisini-yapabilirmiyiz.blogspot.com/2017/05/vietnam-amerikan-etkisi.html 

http://daha-iyisini-yapabilirmiyiz.blogspot.com/2017/05/vietnam-yasam-tarzi.html 

http://daha-iyisini-yapabilirmiyiz.blogspot.com/2017/05/vietnam-budizm.html 

Bir Cevap Yazın

*E-Posta adresiniz gösterilmez.

Oturum Aç

Şifremi Unuttum

İçeriği Şikayet Et