Yurtdışında Eğitim

ALMANYA’DAKİ ÜCRETSİZ 17 ÜNİVERSİTE


Nisan 04, 2021 / 18620 Görüntüleme / 0 Yorum

Uluslararası öğrenci olarak ücretsiz eğitim görmek için en çok tercih edilen ülkelerden biri Almanya’dır. Almanya’da bulunan ücretsiz üniversite sayısı diğer ülkelere nazaran daha fazladır. Peki neden? Bu sorunun cevabı çünkü devletin politikasından kaynaklanıyor. Bazı özel üniversiteler öğrencilerinden tabii ki ücret alıyor. Aşağıda belirtilen listede sadece ücretsiz üniversiteler yer almaktadır. Her ne kadar ücretsiz olarak adlandırılsalar da öğrenciler kütüphane ve benzeri sosyal tesisleri kullanabilmek, öğrenci hizmetlerinden yaralanabilmek için dönemlik olarak 200-500 Euro arasında değişen sosyal katkı harcı olarak adlandırılan bir harç bedeli ödemek zorundadırlar.

Almanya’da okumanın bir avantajı ise eğitim sistemlerindeki müfredatın mükemmel olmasıdır. Einstein, Planck ve Born gibi birçok büyük bilim adamı Alman Üniversiteleri’nden mezun. Akademik programlarının sistematik ve zorlayıcı olması, kaliteli profesörlerle eğitim vermeleri başarılarını sürekli kılıyor. Alman Üniversiteleri sadece STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) alanlarında değil, aynı zamanda sanat ve beşeri bilimlerde de başarısını kanıtlamış üniversitelerdir.

BAŞVURU PROSESLERİ VE GEREKENLER

Almanya'da eğitim alabilmek için, iyi bir not ortalamasına, IELTS veya TOEFL'de iyi test puanlarına ve başvurmak istediğiniz program Almanca dili gerektiriyorsa Almanca yeterlilik sınavı’nda istenen puana sahip olmanız gerekir. Ardından, başvuru formunu doldurarak, gerekli belgeleri göndererek ve uygunluk kriterlerini yerine getirerek başvurmanız gerekecektir.

Daha fazla bilgi için 'Almanya'da Üniversite Okumak için Gerekenler' linkine tıklamayı unutmayın!

Giriş ihtimalinizi arttırmak için birkaç üniversiteye başvurabilirsiniz. En ideali 10-15 arası lisans, 5-10 arası da Master ve Doktora’ya başvurup şansı arttırmak!

ALMAN ÜNİVERSİTELERİNE KABUL ALMAK ZOR MUDUR?

Kanada ve ABD’deki prestijli üniversitelerle karşılaştırdığımız zaman tabi ki zor değil. Fakat bu üniversitelere gitme şansınızı artırmak için, kabul oranları hakkında biraz araştırma yapmanız gerekir.

Almanya'daki En Yüksek Kabul Oranlarına sahip Üniversiteler hakkındaki bu kaynak, Almanya'da okumak isteyen uluslararası öğrenciler için yararlıdır. Kaynakta belirtilen üniversitelerde kabul edilen uluslararası öğrenci yüzdesi yüksektir, bu yüzden bunlara başvurursanız, kesinlikle Almanya'da ücretsiz eğitim alma şansınız olacak.

OKUL VE YAŞAM MASRAFLARI

Başlıktan da anlaşılacağı gibi listelenen üniversiteler her ne kadar ücretsiz olsa da, bu üniversiteler yaşam giderlerinizi karşılamamaktadır.

Yaşam masraflarınız için Alman hükümetinin uluslararası öğrenciler için sağladığı DAAD bursu’na başvuru yapabilirsiniz. Bu burs ile geçim masraflarınızın çoğunu karşılayabilirsiniz, bu yüzden bu bursa başvurmanızı şiddetle öneririz. Ayrıca, Uluslararası Öğrenciler için Almanya'daki diğer Burs İmkanları linkine tıklayarak diğer burslar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Genel yaşam masrafları hakkında Numbeo’nun aşırı kullanışlı web sitesinden, şehirlerde ihtiyacınız olan her şeyin maliyetlerini bulabilirsiniz. İsterseniz şehirlerarası maliyet karşılaştırması bile yapabilirsiniz bu sitede. Mutlaka ziyaret etmelisiniz!

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER İÇİN ALMANYA’DAKİ ÜCRETSİZ ÜNİVERSİTELERİN LİSTESİ

 • Technical University of Munich
 • Ludwig Maximilians University
 • Heidelberg University
 • Karlsruher Institute of Technology
 • Humboldt University of Berlin
 • Free University of Berlin
 • RWTH University
 • Technical University of Berlin
 • University of Tubingen
 • Albert Ludwig University
 • Georg-Augusta University of Göttingen
 • University of Hamburg
 • University of Bonn
 • Goethe University
 • University of Stuttgart
 • Darmstadt University of Technology
 • Dresden University of Technology

Hadi gelin tek tek inceleyelim bu üniversiteleri!

ALMANYA’DAKİ ÜCRETSİZ ÜNİVERSİTELER HAKKINDA GENEL BİLGİLER

1. TECHNISCHE UNIVERSITÄT MÜNCHEN – TECHNICAL UNIVERSITY OF MUNICH (TUM)

TECHNICAL UNIVERSITY OF MUNICH  (MÜNİH TEKNİK ÜNİVERSİTESİ)

Münih Teknik Üniversitesi, Almanya'nın Münih kentinde bulunan ve Garching ve Freising-Weihenstephan'da ek kampüsleri olan büyük bir araştırma üniversitesidir. Üniversite, ülkedeki en yüksek dereceli üniversitelerden biridir. Aynı zamanda, Almanya'daki son derece saygın ve önemli teknoloji enstitülerininden olan TU9 grubunun bir üyesidir. Üniversitenin önemli mezunlarının arasında 15’in üzerinde Nobel Ödülü Sahibi bulunur.

Ana kampüs Mühendislik, Ekonomi, Teknoloji, Sosyal ve Spor Bilimleri’ndeki ana tesisleri barındırırken, Garching kampüsü fiziksel bilimler, IT ve Matematik bölümlerini barındırır. 1868'deki kuruluşundan bu yana, teknoloji ve bilimdeki güçlü konumu ile TUM, Münih bölgesini yavaş yavaş teknolojik ve endüstriyel bir merkez haline getirdi. Bir başka güzel şey de üniversite öğrenim ücretinin tıpkı başlıkta belirtildiği gibi ücretsiz olmasıdır!

Lisans ve Master Programları 

Burs Olanakları 

Uluslararası Öğrenciler için Ekstra Bilgiler

2. LUDWIG-MAXIMILIANS UNIVERSITÄT MÜNCHEN – LUDWIG MAXIMILIANS UNIVERSITY OF MUNICH (LMU)

LUDWIG MAXIMILIANS UNIVERSITY OF MUNICH (MÜNİH LUDWIG MAXIMILLIANS ÜNİVERSİTESİ)

Almanya'daki en eski üniversitelerden biri olarak tanınan Ludwig Maximilians Üniversitesi, Münih merkezlidir ve bir kamu araştırma üniversitesidir. LMU, hem Almanya'daki hem de Avrupa'daki en prestijli üniversiteler arasındadır. Aynı zamanda dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında yer almaktadır. Wilhelm Röntgen, Max Planck ve Otto Hahn gibi 40'tan fazla Nobel ödül sahibi mezunu bulunmaktadır.

Almanya'daki bu ücretsiz üniversite, şu anda 50.000'den fazla öğrencisi olan öğrenci nüfusu açısından da en büyük üniversitelerden biridir. İngilizce temelli kursların çoğu, Master ve lisansüstü düzeydedir. 18'den fazla fakülte ile LMU, Fizik Bilimleri ve Hukuk'tan Tıp ve İşletme'ye kadar çeşitli çalışma alanlarına sahiptir.

Lisans ve Master Programları 

Burs Olanakları 

Uluslararası Öğrenciler için Ekstra Bilgiler 

3. RUPRECHT KARLS UNIVERSITY OF HEIDELBERG

RUPRECHT KARLS UNIVERSITY OF HEIDELBERG (HEIDELBERG ÜNİVERSİTESİ)

Yaygın olarak Heidelberg Üniversitesi olarak da bilinen bu üniversite, Almanya merkezli önemli bir devlet araştırma üniversitesidir. 1386'da kurulan kurum, aslında Kutsal Roma İmparatorluğu döneminde kurulmuş, dünyanın mevcut en eski üniversiteleri arasında yer alıyor. Şu anda dünyanın en iyi 50-60 üniversitesi arasında yer alan Heidelberg Üniversitesi Almanya'nın en iyi üniversitelerden biridir.

Ağırlıklı olarak Almanca öğretilmesine rağmen, birçok lisansüstü seviyesindeki kurslar İngilizce olarak verilmektedir. Bu kurslar hem yerli hem de yabancı öğrenciler için tamamen ücretsizdir. Üniversitenin mezunları arasında 50'den fazla Nobel Ödülü sahibi vardır. 130'dan fazla farklı ülkeden çalışmaya gelen öğrencilerle uluslararası öğrenciler, öğrenci nüfusunun% 20'sinden fazlasını oluştuyor.

Lisans ve Master Programları 

Burs Olanakları 

Uluslararası Öğrenciler için Ekstra Bilgiler 

4. KARLSRUHER INSTITUTE OF TECHNOLOGY (KIT)

KARLSRUHER INSTITUTE OF TECHNOLOGY (KARLSRUHER TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ)

Genellikle KIT olarak bilinen Karlsruher Teknoloji Enstitüsü, Güney Almanya'daki Karlsruhe'de bulunan bir devlet araştırma üniversitesidir. Henüz 2009 yılında kurulmuş olmasına rağmen, kurum mühendislik ve doğa bilimlerinde Avrupa'nın önde gelen merkezlerinden biri haline geldi ve Almanya'daki en büyük yüksek öğretim enstitüleri arasında yer alıyor. Üniversite, bilgisayar bilimi alanıyla da tanınır ve bu alanda uluslararası düzeyde 26. sırada yer alır.

KIT, AB/AEA vatandaşlığı olan öğrenciler için ücretsizken, geri kalan uluslararası öğrenciler için dönem başına 1500 EUR istenmektedir. 
Şu anda 25.000'den fazla öğrenciye eğitim veren KIT, on bir farklı fakültede eğitim kursları sunmaktadır. Çapraz çalışma programları ve iş-çalışma programları olasılığıyla birlikte çeşitli seçenekler sunulmaktadır. Üniversite ayrıca 5 önemli Nobel Ödülü Sahibi ile ilişkilidir ve mezunlar arasında Karl Benz ve Heinrich Hertz bulunmaktadır.

Lisans Programları 

Master Programları 

Burs Olanakları 

Uluslararası Öğrenciler için Ekstra Bilgiler

5. HUMBOLDT UNIVERSITY OF BERLIN

HUMBOLDT UNIVERSITY OF BERLIN (HUMBOLT ÜNİVERSİTESİ)


Berlin Humboldt Üniversitesi, Berlin'in Mitte ilçesinde bulunmaktadır ve 1810 yılında kurulmuştur. Dokuzdan fazla fakülteye bölünmüş olan üniversite, 32.000'i bulan öğrenci nüfusu için yaklaşık 150-200 farklı kurs imkanı sunmaktadır.

Humboldt, doğa bilimleri alanında dünyanın önde gelen kurumlarından biri olarak kabul edilmektedir ve sanat ve beşeri bilimler için dünya çapında bir üne ve prestije sahiptir. 50'den fazla Nobel ödülü sahibi üniversitenin mezunları arasında yer almaktadır. Üniversite kritik atılımlarla tarihe adını yazdırmıştır, buna Albert Einstein'ın kendisinin bulguları da dahil edebiliriz. Almanya'daki bu ücretsiz üniversite, Avrupa'daki diğer üniversiteleri büyük ölçüde etkileyen Humboldt Yüksek Öğrenim Modeli’ni tanıtmasıyla da bilinir.

Lisans ve Master Programları

Burs Olanakları 

Uluslararası Öğrenciler için Ekstra Bilgiler 

6. FREE UNIVERSITY OF BERLIN

FREE UNIVERSITY OF BERLIN  (BERLİN ÖZGÜR ÜNİVERSİTESİ)

Berlin'de bulunan Free Üniversitesi, 1948 yılında kurulmuş bir araştırma üniversitesidir. Almanya'nın en tanınmış üniversiteleri arasındadır ve Alman Üniversiteleri Mükemmellik Girişimi üyesidir. Free Üniversitesi, özellikle sosyal bilimler, doğa bilimleri ve beşeri bilimler alanlarıyla ünlüdür. Beklendiği gibi, yılda sadece 4000 yer mevcut olduğundan üniversiteye giriş oldukça rekabetçidir.

31.000'den fazla öğrenci şu anda bu prestijli kurumda kayıtlıdır ve 190'dan fazla farklı kurs ve derece programına erişime sahiptir. Ayrıca belirtmek gerekir ki, kayıt için küçük harçlar, küçük katkılar vb. dışında, Free University, adından da anlaşılacağı gibi, klasik anlamda öğrenim ücreti talep etmez. Aynı zamanda çok yetenekli öğrencilerin üniversiteden aylık komisyon alma seçeneği vardır.

Lisans Programları

Master Programları

Burs Olanakları

Uluslararası Öğrenciler için Ekstra Bilgiler

7. RWTH AACHEN UNIVERSITY

RWTH AACHEN UNIVERSITY (RWTH AACHEN ÜNİVERSİTESİ)

RWTH Üniversitesi, Almanya'nın Aachen şehrinde bulunan bir araştırma üniversitesidir. Ülkedeki en büyük teknik üniversiteler arasındadır ve 40.000'in üzerinde kayıtlı öğrencisi vardır. RWTH, öğrencileri için yaklaşık 140 çalışma programı ve kursu sunmaktadır. Teknolojinin hakim olduğu bir üniversite olmasına rağmen, Tıp, Sanat, Beşeri Bilimler, İşletme ve daha birçok alanda eğitim olanağı sunmaktadır.

2011 yılında, öğrenim ücretleri üniversite tarafından kaldırıldı, bu nedenle bu prestijli üniversitede eğitim söz konusu olduğunda akademik ücretlerin çoğu resmi olarak mevcut değil. Üniversite ayrıca endüstri ile güçlü bağlarını sürdürür ve Avrupa'daki çok seçkin üniversite gruplarının üyesidir.

Lisans ve Master Programları 

Burs Olanakları

Uluslararası Öğrenciler için Ekstra Bilgiler

8. TECHNICAL UNIVERSITY OF BERLIN

TECHNICAL UNIVERSITY OF BERLIN (BERLİN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ)

Berlin'deki sayısız üniversite arasında, Teknik Berlin Üniversitesi 1879'da bir araştırma üniversitesi olarak kurulmuştur. Genellikle TU Berlin olarak bilinen üniversite, prestijli mühendislik, bilgisayar bilimi ve ekonomi programları ile tanınır. Şu anda, bu kurumda yaklaşık 200 farklı program ve kurs okuyan 34.000'in üzerinde öğrenci kayıtlıdır. TU Berlin, Almanya'da teknolojiye odaklanmış özel bir Enstitüler topluluğu olan TU9'un bir üyesidir.

Araştırmanın çok önemli olduğu bu kurumda Avrupa Yenilik ve Teknoloji Enstitüsü gibi son teknoloji tesis kurulumunda katkısı bulunmaktadır. Bundan da anlaşılacağı gibi üniversitenin endüstri ile yakın bir bağı bulunmaktadır. TU Berlin'de öğrenim görmenin ek bir avantajı, Almanya'daki bu ücretsiz üniversitenin, 2018 akademik yılında% 24'ün üzerinde kayıtlı olan, nüfusundaki en yüksek uluslararası öğrenci yüzdelerinden birine sahip olmasıdır.

Lisans ve Master Programları

Burs Olanakları

Uluslararası Öğrenciler için Ekstra Bilgiler 

9. EBERHARD KARL UNIVERSITY OF TÜBINGEN

EBERHARD KARL UNIVERSITY OF TÜBINGEN (TÜBİNGEN ÜNİVERSİTESİ)

Daha çok Tübingen Üniversitesi olarak bilinen bu kamu araştırma üniversitesi, Güneybatı Almanya'daki Tübingen şehrinde bulunmaktadır. Üniversite, bir Alman Mükemmellik Kurumu olarak sınıflandırılmasıyla, ülkede türünün en iyileri arasında yer alır. Hukuk, tıp, dini araştırmalar, felsefe ve teoloji için eğitim merkezidir. Dahası, üniversite 'kampüs temelli' değildir ve binalar şehir sınırları boyunca dağılmıştır. Toplamda yaklaşık yedi fakülteden oluşan üniversite, lisans ve yüksek lisans düzeyinde 200'den fazla farklı kurs sunar ve kendi duvarları içinde yaklaşık 28.000 öğrenci bulundurur.

Yüksek itibarı ve sıralaması sayesinde Tübingen, sürekli olarak seçkin bilim adamlarından yüksek profilli hükümet yetkililerine, cumhurbaşkanlarına ve bakanlara kadar saygın mezunların eğitimine katkı sağlamıştır. Üniversitenin mezunları arasında kimya, tıp ve fizyoloji alanlarında Nobel ödülü kazanmış 11 araştırmacı bulunmaktadır.

Lisans ve Master Programları

Burs Olanakları 

Uluslararası Öğrenciler için Ekstra Bilgiler

10. ALBERT LUDWIG UNIVERSITY OF FREIBURG

ALBERT LUDWIG UNIVERSITY OF FREIBURG (FREIBURG ALBERT-LUDWIGS ÜNİVERSİTESİ)

Almanya'nın güneybatısındaki Freiburg im Breisgau şehrinde bulunan Albert Ludwig Üniversitesi 1457 yılında kurulmuştur ve zengin tarihlerden biridir. Kurum Almanya'daki en eski 5. Üniversite’dir. 20.000'e yaklaşan öğrenci nüfusu ile üniversite, sadece Almanya'nın her yerinden değil, dünyanın 120 farklı ülkesinden öğrencileri çekmesiyle ünlüdür. Şu anda öğrenci nüfusunun% 18'i uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır. Ülkedeki en seçkin üniversitelerden biridir ve sanat, beşeri bilimler, doğa bilimleri ve sosyal bilimler öğretiminde uzun süredir devam eden bir üne sahiptir.

21 Nobel Ödülü Sahibi ile ilişkilendirilmesinin yanı sıra, üniversitenin Max Weber ve Hans Krebs gibi sayısız prestijli mezunu vardır. Üniversite ayrıca dünya çapındaki üniversitelerle güçlü uluslararası bağlantılara sahiptir ve öğrencileri için çeşitli öğrenci değişim programlarına ev sahipliği yapmaktadır. Araştırma bu üniversitenin mihenk taşlarından biridir. Ayrıca, Max Planck Enstitüsü ve Konfüçyüs Enstitüsü gibi birçok prestijli enstitü bu üniversiteye bağlıdır.

Lisans Programları

Master Programları

Burs Olanakları

Uluslararası Öğrenciler için Ekstra Bilgiler

11. GEORG-AUGUST UNIVERSITY OF GÖTTINGEN

GEORG-AUGUST UNIVERSITY OF GÖTTINGEN (GÖTTİNGEN ÜNİVERSİTESİ)

Göttingen Georg-August Üniversitesi, Almanya'nın kuzeybatısındaki Göttingen şehrinde yer almaktadır. Bu önemli kamu araştırma üniversitesi, 1734 yılında, öncelikle bir din eğitimi kurumu olarak kuruldu. Şu anda bölgedeki en büyük üniversitelerden biridir ve eğitim programlarında 31.000'den fazla öğrencisi vardır. Yüksek profilli bir araştırma kurumu statüsüyle, Almanya'daki bu ücretsiz üniversite aynı zamanda U15 Alman Araştırma üniversite grubunun ve Avrupa üniversiteleri’nin bulunduğu Coimbra grubunun bir üyesidir. Göttingen Üniversitesi’nin mezunların yanı sıra öğretim üyelerinin arasında da Nobel ödül sahipleri bulunmaktadır.

Üniversite aynı zamanda 8 milyon ciltlik bir koleksiyona ev sahipliği yapan Almanya'nın en büyük akademik kütüphanesine de ev sahipliği yapmaktadır. Büyük kampüs, 47 akademik ve araştırma enstitüsü ve bölümlerine ayrılmış 13 büyük fakülteden oluşmaktadır. Üniversite şu anda uluslararası alanda en iyi 100 üniversite arasında yer almaktadır. Dünyadaki diğer üniversitelerle birkaç Erasmus ve öğrenci değişim programı yürütmektedir.

Lisans Programları

Master Programları

Burs Olanakları

Uluslararası Öğrenciler için Ekstra Bilgiler

12. UNIVERSITY OF HAMBURG

UNIVERSITY OF HAMBURG (HAMBURG ÜNİVERSİTESİ)

Almanya’nın en büyük ikinci şehri Hamburg’da bulunan Hamburg Üniversitesi 1919’da kurulmuştur. Bu üniversite hızla hem ülkenin hem de Avrupa'nın en prestijli kurumlarından biri haline geldi. Şu anda dünyanın en iyi 200 üniversitesinden biridir ve Almanya'da 14. sırada yer almaktadır.

Üniversite, yaklaşık 42.000 öğrenciye eğitim sağlar ve yaklaşık 150 farklı program ve eğitim kursu sunar. Araştırma üniversitenin odak noktasıdır ve Max Planck enstitüleri, Hamburg Gözlemevi ve Konfüçyüs Enstitüsü gibi çeşitli kurumlar üniversiteye bağlıdır. Üniversiteden kabul almak oldukça zorlayıcıdır ve üniversite her yıl yaklaşık 7000 öğrenci kabul etmektedir.

Lisans Programları

Master Programları

Burs Olanakları 

Uluslararası Öğrenciler için Ekstra Bilgiler 

13. UNIVERSITY OF BONN

UNIVERSITY OF BONN (BONN ÜNİVERSİTESİ)

Bonn Üniversitesi, Kuzeybatı Almanya'daki Bonn şehrinde bulunan büyük ve yüksek dereceli bir üniversitedir. 1818'de kurulan üniversitenin merkezi bir kampüsü yoktur, ancak şehir genelinde birkaç akademik binası vardır. Yaklaşık 5 milyon ciltlik bir koleksiyona ev sahipliği yapan, ülkenin en büyük akademik kütüphanelerinden birine sahiptir. Şu anda, çok çeşitli lisans ve yüksek lisans düzeyinde ücretsiz programlar sunan bu tanınmış kurumda yaklaşık 35.000 öğrenci eğitim görmektedir. Bu 35.000'in yaklaşık 4000'i uluslararası öğrencilerdir.

Üniversite, dünyadaki diğer üniversitelerle uluslararası ilişkileri geliştirmek için ciddi bir bakış açısı benimsiyor. Yüksek araştırma gücü ile radyo dalgalarının keşfi gibi bilim ve teknoloji dünyasına sayısız katkılar yapılmıştır. Üniversitenin en ünlü mezunlarından bazıları, Max Ernst, Friedrich Nietzsche ve Karl Marx'tır.

Lisans ve Master Programları

Burs Olanakları

Uluslararası Öğrenciler için Ekstra Bilgiler 

14. GOETHE UNIVERSITY, FRANKFURT

GOETHE UNIVERSITY (GOETHE ÜNİVERSİTESİ)

1914'te bir vatandaş üniversitesi olarak kurulan Goethe Üniversitesi, Almanya'nın Frankfurt şehrinde bulunan bir kurumdur. Tanınmış Alman filozof ve yazar Johann Wolfgang von Goethe'nin onuruna verilen üniversite, şu anda 40.000'den fazla öğrenciyi eğiten seçkin bir yüksek öğrenim merkezidir. Goethe, Hukuk ve Ekonomiden İlahiyat ve Öğretmenliğe kadar değişen 16 büyük fakülteden oluşmaktadır.

Ek olarak, Almanya'daki bu ücretsiz üniversite, Max Planck Enstitüsü gibi çeşitli araştırma enstitüleriyle bağlantılıdır. Kampüs yapısı bakımından, ana kampüs, Westend, Bockenheim, Riedberg ve Niederrad kampüsleri dahil olmak üzere şehirde dört alt kampüse ayrılmıştır. Akademi ve araştırma konusundaki itibarı ile üniversite, Max Born ve Max von Laue gibi 18 Nobel Ödülü sahibi de dahil olmak üzere sürekli olarak birinci sınıf mezunlar yetiştirmiştir.

Lisans Programları

Master Programları

Burs Olanakları

Uluslararası Öğrenciler için Ekstra Bilgiler

15. UNIVERSITY OF STUTTGART

UNIVERSITY OF STUTTGART (STUTTGART ÜNİVERSİTESİ)

Almanya'nın güneybatısındaki Stuttgart şehrinde bulunan Stuttgart Üniversitesi, 1829 yılında kurulmuş bir devlet üniversitesidir. Ülkedeki TU9 teknoloji temelli üniversiteler grubunun bir üyesi, Almanya'da yükseköğrenim olarak en eski teknik kurumlarından biridir. Üniversitenin inşaat, elektrik, makine ve endüstri mühendisliği programları özellikle üst sıralarda yer almaktadır.

Üniversite, tanınmış akademisine ek olarak, yüksek araştırma standartlarını korumaya çalışır ve otomotiv mühendisliği, endüstriyel üretim, faaliyet tabanlı maliyetlendirme ve havacılık mühendisliğinde çeşitli ilerlemelere ve iyileştirmelere katkıda bulunmuştur. Otomobilin mucidi Gottlieb Daimler, bu kurumda öğrenim görmüştür.

Üniversite şu anda yaklaşık 27.000 öğrenciye eğitim veriyor ve öğrencileri için yaklaşık 150 farklı akademik program sunuyor. Mühendislik alanında dünyanın en iyi üniversiteleri arasındadır ve Almanya'daki en iyi mühendislik kurumlarından biridir.

Lisans Programları

Master Programları

Burs Olanakları

Uluslararası Öğrenciler için Ekstra Bilgiler

16. TECHNICAL UNIVERSITY OF DARMSTADT (TU DARMSTADT)

TECHNICAL UNIVERSITY OF DARMSTADT (DARMSTADT TEKNİK ÜNİVERSİTESİ)

Darmstadt Teknoloji Üniversitesi olarak da anılan bu prestijli araştırma kurumu, Almanya'nın merkezindeki Darmstadt şehrinde bulunmaktadır. 1877'de kurulan Almanya'daki bu ücretsiz üniversite, Mühendislik uzmanlığı için Albert Einstein'ın kendisi tarafından önerildi.

Almanya'daki tanınmış TU9 ağının bir üyesi olan TU Darmstadt, hem Almanya'da hem de Avrupa'da önde gelen üniversitelerden biri haline geldi ve ayrıca bilgisayar bilimi ve bilgi teknolojisi çalışmalarında eğitim için bir güç merkezi olarak kabul ediliyor.

TU Darmstadt, 100'den fazla farklı eğitim kursuyla 21.000'den fazla öğrenciye eğitim vermektedir. Öğrenci hayatı çok aktiftir ve üniversite, öğrenci ortamlarını geliştirmek için tüm öğrencilerinin müfredat dışı etkinliklere katılımını ve dahil edilmesini teşvik eder.

Lisans Programları

Master Programları

Burs Olanakları

Uluslararası Öğrenciler için Ekstra Bilgiler

17. TECHNICAL UNIVERSITY OF DRESDEN

TECHNICAL UNIVERSITY OF DRESDEN (DRESDEN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ)


Genellikle TU Dresden olarak bilinen Dresden Teknik Üniversitesi, Almanya'nın Dresden şehrinde bulunan bir devlet araştırma üniversitesidir. 37.000’i aşan öğrenci nüfusu ile bölgedeki en büyük üniversitelerden biridir. Adından da anlaşılacağı gibi, üniversite mühendislik ve teknoloji çalışmaları alanlarında yüksek bir profile sahiptir. TU Dresden, Almanya teknoloji enstitülerinin TU9 kolektifinin bir üyesidir.

Şu anda yaklaşık 35.000 öğrencisi var ve 14 ana eğitim fakültesi altında yaklaşık 120 farklı ders seçeneği sağlıyor. Araştırma açısından, üniversitenin odak noktası biyoteknoloji, mikroelektronik ve ulaşım bilimlerini içerir. TU Dresden, genellikle en iyi 100-200 üniversite arasında sürekli olarak dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır ve ayrıca Almanya'nın en iyi 10 üniversitesi arasında yer almaktadır.

Lisans ve Master Programları

Burs Olanakları

Uluslararası Öğrenciler için Ekstra Bilgiler

Evet, bu 17 üniversite için söyleyebileceklerimiz bu kadar. Umarım yararlı olmuştur sizlere :) 

Bir Cevap Yazın

*E-Posta adresiniz gösterilmez.

Oturum Aç

Şifremi Unuttum

İçeriği Şikayet Et